Jak spłacić kredyt bankowy lub chwilówki?

Co to jest konsolidacja?

Konsolidacja to zmiana obecnych kredytów i chwilówek na nowy kredyt bankowy, który ma mniejszą ratę i dłuższy okres spłaty. Innymi słowy bank spłaca aktualne zobowiązania z chwilówek i kredytów.

Jak się to załatwia?

Można pójść bezpośrednio do banku i złożyć wniosek. Wymaga to jednak dużej ilości formalności i dokumentów oraz wizyt w oddziale. Można też skorzystać z pomocy eksperta kredytowego, który w imieniu klienta wyśle wniosek do banku, przygotuje go do złożenia wniosku (wyczyści BIK), uzupełni braki w dokumentach i będzie negocjować najlepsze możliwe warunki.

Czy bank zawsze się zgadza?

Niestety nie, bank bierze pod uwagę typ zatrudnienia, historię kredytową i inne, tylko im znane czynniki, aby przewidzieć ryzyko tego, że osoba będzie miała problem w spłacie tego kredytu. 

Czy to oznacza, że jeżeli mam jakieś opóźnienie lub nie mam idealnej umowy zatrudnienia to nie mam szans?

Tutaj znowu przydatna jest pomoc doświadczonego eksperta kredytowego. Historię kredytową można naprawić i wyczyścić, pousuwać stare zapytania czy kredyty które zostały dawno spłacone, tak jakby ich nigdy nie było.

Dobry specjalista od bardzo dobrze też zna specyfikę banków i potrafi dopasować daną osobę (jej raport BIK, typ umowy, wielkość dochodów itd) do konkretnego banku w którym dana osoba ma największe szansę na kredyt. 

Powodzenia, w razie potrzeby zapraszamy do kontaktu!

Oddzwonimy!