Kredyt gotówkowy a umowa zlecenie

Mam umowę zlecenie- czy dostanę kredyt?

Często zastanawiamy się, czy nasza umowa z pracodawcą pozwoli nam otrzymać kredyt gotówkowy w banku. Jeżeli mamy umowę o pracę, to sprawa wydaje się prosta. Co jednak, jeśli podpisaliśmy umowę zlecenie? Czy w takiej sytuacji możemy starać się o pożyczkę w banku?

Jeszcze kilka lat temu klienci którzy nie mieli umowy o pracę napotykali szereg trudności przy wnioskowaniu o kredyt bankowy. Kredyt konsolidacyjny, pożyczka gotówkowa, czy konsolidacja chwilówek były prawie niemożliwe do uzyskania. Obecnie banki otworzyły się różne źródła dochodu dostosowując się do rynku pracy.

Jako pośrednicy spotykamy się z wieloma pytaniami dotyczącymi możliwości uzyskania kredytu w takich sytuacjach, dlatego postaramy się rozwiać najważniejsze wątpliwości.

Okres umowy a ilość rat kredytu

Po pierwsze, umowa zlecenie może być przedłużana co miesiąc, nie musi być zawarta na dłuższy okres, ponieważ są banki, które akceptują taka formę przedłużania umowy.

Nie ma też reguły, ile miesięcy wstecz trzeba przepracować, aby ubiegać się o kredyt,  ponieważ każdy bank ma swoje procedury, ale zazwyczaj jest to okres 3 lub 6 miesięcy wstecz.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego kredytu jest okres kredytowania. Często pojawia się więc pytanie, czy mając podpisaną umowę zlecenie na przykład na rok do przodu można otrzymać kredyt tylko na taki okres? Otóż nie, możemy zawnioskować o kredyt na dłuższy okres, przekraczający datę zakończenia umowy.

Jakie dokumenty będą mi potrzebne?

W większości banków możemy wybrać, jakie dokumenty chcemy przedstawić- może być to wyciąg, pojedyncze wpływy wynagrodzenia, zaświadczenie od pracodawcy, lub umowa. Czasami pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie mają trudność z pozyskaniem zaświadczenia od pracodawcy- wynika to z wielu czynników, na przykład z dużej odległości pomiędzy kadrami, lub osobą upoważnioną do wystawienia zaświadczenia, a pracownikiem. Wtedy warto od razu zaznaczyć przy wnioskowaniu o pożyczkę, że wolelibyśmy przedstawić inne, równie wiarygodne dokumenty potwierdzające dochód, aby pożyczkę bez zaświadczeń.

Oddzwonimy!