Kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek

Masz na koncie kilka różnych pożyczek? Nie stać Cię na opłacanie bieżących należności za rachunki, a po piętach depczą Ci firmy windykacyjne? Rozważ zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Takie zobowiązanie udzielone przez bank pozwoli Ci scalić kilka rat w jedną mniejszą, wydłużyć okres spłaty i uporządkować budżet. Dzięki temu odzyskasz utraconą płynność finansową, a wraz z nią poczucie stabilizacji i spokój. Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy i zaczekaj na telefon lub wiadomość mailową, aby skorzystać z darmowej porady prawnej i sprawdzić, czy kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek sprawdzi się w Twojej sytuacji.

Czym wyróżnia się kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek?

Konsolidacja to inaczej zespojenie czy połączenie. W branży kredytowej oznacza zamianę kilku zobowiązań na jedno o niższej racie i ujednoliconych warunkach spłaty. Co do zasady kredyt konsolidacyjny cechuje się korzystniejszym oprocentowaniem i niższą comiesięczną ratą w odniesieniu do poszczególnych pożyczek zwracanych do tej pory. Ze względu na wydłużenie okresu spłaty, ogólny koszt kredytu konsolidacyjnego może być wyższy – wraz z rozciągnięciem umowy kredytowej wzrasta bowiem wysokość odsetek, a to z kolei przekłada się na większe wydatki. Mimo to przy problemach ze spłatą pożyczek przeważnie zalecamy ich skonsolidowanie i rozłożenie spłaty w czasie.

Otrzymaj bezpłatną poradę
i pozbądź się chwilówek!

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy poniżej, nasz doradca odezwię się do Ciebie i omówi Twoją sprawę.

Razem zastanowimy się nad najlepszym wyjściem z Twojej sytuacji.

Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek?

Kredyt konsolidacyjny wymaga od kredytobiorcy dużo zaangażowania. Nowe zobowiązanie wiąże się z koniecznością sprawdzenia ofert banków, przygotowywania wniosków, kompletowania dokumentacji czy negocjowania warunków umowy kredytowej. Wiele osób może zastanawiać się, czy warto poświęcać tak dużo czasu na zaciągnięcie kolejnego zadłużenia. Naszym zdaniem jak najbardziej gra jest warta świeczki, zwłaszcza dla osób, które chcą:

  • uporządkować domowy budżet – zamiana kilku rat z różnymi termin płatności na jedną, niższą i z ujednoliconymi warunkami pomoże lepiej kontrolować comiesięczne wydatki. Ponadto pozwoli zmniejszyć ryzyko, że przez roztargnienie zapomnisz uregulować należność za jakieś zobowiązanie;
  • poprawić płynność finansową – dzięki konsolidacji pożyczek zmniejszysz wysokość comiesięcznych wydatków. To umożliwi Ci lepsze zarządzanie dostępnymi środkami;
  • pożyczyć nieco pieniędzy na dowolny cel – niektóre banki umożliwiają powiększenie kredytu konsolidacyjnego o dodatkowe środki, które wydasz na dowolnie wybrany cel.

Zapewniamy fachowe doradztwo na wszystkich etapach starania się o kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczki. Dzięki współpracy z naszymi ekspertami kredytowymi odzyskasz kontrolę nad domowym budżetem przy minimum formalności.

Kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek – dokumentacja

Każdy bank w trakcie rozpatrywania zapytania o kredyt konsolidacyjny skrupulatnie sprawdza zdolność kredytową potencjalnego klienta, dlatego wraz z wnioskiem musisz dostarczyć niezbędne pisma i oświadczenia. Są to m.in. dokumenty potwierdzające wysokość i źródło otrzymywanych dochodów,

Niektóre banki proszą również klientów o dokumenty dotyczące zobowiązań, które mają zostać skonsolidowane (np. umowy pożyczek).

Kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek krok po kroku

Zdajemy sobie sprawę, że ilość formalności potrzebnych do zaciągnięcia kredytu na spłatę pożyczki może skutecznie zniechęcić do konsolidacji, dlatego maksymalnie upraszczamy cały ten proces, przejmując większość obowiązków na siebie. Współpraca z osobami zadłużonymi odbywa się w taki sposób, aby jak najbardziej dopasować się do klienta.

Krok 1. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na górze strony. Możesz też zadzwonić lub napisać maila.

Krok 2. Po zapoznaniu się ze sprawą przedstawimy Ci naszą propozycję działania, a następnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

Krok 3. Znajdziemy ofertę kredytu konsolidacyjnego dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Krok 4. Zadbamy o prawidłowe przygotowanie wniosku, „wyczyszczenie” historii BIK i wynegocjowanie korzystnych warunków kredytowania.

Jeśli interesuje Cię kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczki, wykonaj 1. krok i skontaktuj się z nami. Resztą zajmą się nasi specjaliści. Pomożemy Ci odzyskać stabilność finansową.

Oddzwonimy!