Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem

Jeszcze do niedawna kredyty konsolidacyjne ze stałym oprocentowaniem stanowiły rzadkość, a klienci znacznie częściej decydowali się na finansowanie oprocentowane w sposób zmienny. Wielokrotne zmiany stóp procentowych w ostatnim czasie spowodowały jednak, że raty tak chętnie zaciągniętych w przeszłości kredytów rosły w zastraszającym tempie, co z kolei przyczyniło się do wzrostu zainteresowania bardziej „przewidywalnym” zobowiązaniem finansowym ze stałym oprocentowaniem. Jeśli chcesz wiedzieć, który wariant konsolidacji lepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji, wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy. Skorzystaj z darmowej porady kredytowej!

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Warto już na starcie wyjaśnić ogólną zasadę działania kredytu konsolidacyjnego – pozostaje niezmienna niezależnie od typu oprocentowania. Konsolidacja zawsze ma na celu połączenie kilku zobowiązań (np. kredytów, pożyczek, limitów na karcie kredytowej, pożyczek pozabankowych czy chwilówek) w jedno, które następnie zostaje spłacone ze środków pożyczonych od banku. W ten sposób powstaje nowe zobowiązanie z oprocentowaniem stałym lub zmiennym, które później spłacasz przez wybraną liczbę miesięcy.

Czemu służy taki zabieg? Dzięki konsolidacji możesz uporządkować swoje zadłużenie i zmniejszyć wysokość miesięcznych wydatków, co pozwala przywrócić stabilność finansową.

Otrzymaj bezpłatną poradę
i pozbądź się chwilówek!

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy poniżej, nasz doradca odezwię się do Ciebie i omówi Twoją sprawę.

Razem zastanowimy się nad najlepszym wyjściem z Twojej sytuacji.

Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym ze stałym oprocentowaniem?

Wiesz już, że konsolidacja to doskonałe rozwiązanie na piętrzące się raty pożyczek, których nie jesteś w stanie uregulować. Warto więc powiedzieć nieco więcej o stałym oprocentowaniu. Jego cecha szczególna to odgórnie ustalona wartość, która pozostaje niezmienna przez cały okres kredytowania. Oznacza to, że przy kredycie konsolidacyjnym ze stałym oprocentowaniem Twoja rata nie wzrośnie mimo pogorszenia sytuacji na rynku i wprowadzenia podwyżek stóp procentowych. Gwarantuje Ci to poczucie stabilizacji, które zwłaszcza w przypadku konsolidacji jest kwestią priorytetową.

Jakie zalety ma kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem?

W przypadku kredytu konsolidacyjnego ze stałym oprocentowaniem główne korzyści wynikają ze specyfiki rat, których wysokość nie zmienia się wraz z zawirowaniami rynkowymi. Dzięki temu:

  • możesz mieć pewność, że spłata zobowiązania nie zrujnuje Twojego domowego budżetu,
  • nie martwisz się podwyżkami stóp procentowych,
  • znasz dokładny koszt kredytu,
  • masz poczucie stabilizacji i możesz łatwiej zarządzać wydatkami.

Pamiętaj, że stałość oprocentowania działa w obydwie strony. Gdy zdecydujesz się na taką formę kredytu, podejmujesz też ryzyko! Gdy stopy procentowe zmaleją, Twoja rata nie zmniejszy się ani o złotówkę.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem?

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem wydaje się obecnie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dążą do odciążenia i unormowania swoich finansów. Należy jednak pamiętać, że, tak samo jak przy innych rodzajach finansowania, klienci starający się o konsolidację muszą spełniać pewne wymagania. Z takiej oferty przeważnie mogą skorzystać osoby, które:

  • mogą udokumentować stałe zatrudnienie – najlepiej na podstawie umowy o pracę. Niektóre banki akceptują również umowy cywilnoprawne, dochody z emerytury lub renty, a także z własnej działalności gospodarczej;
  • nie zalegają z płatnościami za zobowiązania, które mają zostać skonsolidowane; 
  • mają zdolność kredytową spełniającą minimalne wymagania banku.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu we wnioskowaniu o kredyty konsolidacyjne zapewniamy pomoc przy przygotowywaniu wniosku, kompletowaniu dokumentacji i negocjowaniu korzystnych warunków z bankiem. Jeśli zależy Ci na znalezieniu korzystnego zobowiązania finansowego ze stałym oprocentowaniem, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila. Możesz też skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego, w którym zostawisz swoje dane. Zdecyduj się na darmową poradę kredytową i znajdź sposób konsolidacji zobowiązań dopasowany do Twoich potrzeb.

Oddzwonimy!