Pomoc w spirali zadłużenia

Problemy ze spłatą bieżących zobowiązań finansowych mogą pojawić się zupełnie niespodziewanie. Wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja lub trudna sytuacja życiowa, aby stracić oszczędności i wpaść w pętlę kredytową.
Zaciągasz kolejne pożyczki na spłatę wcześniejszych zobowiązań i nie jesteś w stanie regularnie spłacać należności wobec wierzycieli? Rozważ zwrócenie się o pomoc w spirali zadłużenia do doradców kredytowych z biura pomocy zadłużonym. Z fachowym wsparciem łatwiej uporasz się z problemami i przywrócisz odpowiednią kondycję swojego budżetu. Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy i skorzystaj z darmowej porady!

 

Czym jest spirala zadłużenia?

Spirala zadłużenia lub inaczej pętla kredytowa to sytuacja, w której konsument zaciąga nowe zobowiązania, aby uregulować obecnie spłacane należności wobec wierzycieli. Takie zjawisko ma miejsce, gdy osoba zadłużona nie jest w stanie systematycznie zwracać pożyczonych pieniędzy z własnych środków i poszukuje sposobów na uniknięcie przekroczenia terminów spłaty. Nowa pożyczka przeważnie rozwiązuje problem jedynie chwilowo, jeszcze bardziej obciążając i tak już nadwerężony budżet.

Otrzymaj bezpłatną poradę
i pozbądź się chwilówek!

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy poniżej, nasz doradca odezwię się do Ciebie i omówi Twoją sprawę.

Razem zastanowimy się nad najlepszym wyjściem z Twojej sytuacji.

Wychodzenie ze spirali zadłużenia

Jak można się domyślić, spłacanie starych zobowiązań nowymi nie jest najlepszym pomysłem. Może prowadzić do poważnych kłopotów finansowych. Jeśli masz problem z regulowaniem bieżących płatności, obawiasz się wezwań do zapłaty i wizyty komornika, musisz podjąć odpowiednie kroki. Fachowa pomoc w spirali zadłużenia często staje się bardzo przydatna. Eksperci kredytowi z biura pomocy zadłużonym spojrzą na Twoją sprawę z zupełnie innej perspektywy. Okażą zrozumienie, udzielą merytorycznej porady i przywrócą nadzieję na odzyskanie stabilizacji.

Świadomość problemu

Wzięcie odpowiedzialności za własną sytuację finansową to pierwszy i prawdopodobnie najważniejszy krok w wychodzeniu z pętli kredytowej. Jeśli trafiłeś na naszą stronę, oznacza to, że chcesz znaleźć pomoc w spirali zadłużenia i zdajesz sobie sprawę z istniejących problemów. Teraz warto spojrzeć na swoje finanse trzeźwym okiem. To umożliwi zaplanowanie i podjęcie dalszych działań w celu przywrócenia dobrej kondycji Twojego budżetu.

Zebranie dokumentacji

Porządkowanie zadłużenia najlepiej zacznij od zgromadzenia wszystkich dokumentów, które świadczą o istnieniu Twoich zobowiązań. Sięgnij przede wszystkim po umowy kredytowe i ustal swój aktualny stan zadłużenia. W ten sposób przeprowadzisz racjonalną analizę swojej sytuacji finansowej.

Konsolidacja zadłużenia

Nasza pomoc w spirali zadłużenia składa się z kilka etapów.

  • Początkowo zawsze wnikliwie zapoznajemy się z sytuacją klienta i wspólnie szukamy najlepszego sposobu na rozwiązanie jego problemów. Gwarantujemy przy tym całkowitą anonimowość i bezpieczeństwo.
  • Następnie weryfikujemy BIK, w razie potrzeby „czyścimy” historię zadłużenia i sprawdzamy zdolność kredytową.
  • Później, jeśli to możliwe, proponujemy zamianę kilku kosztownych zobowiązań na jeden kredyt w banku.
  • Zapewniamy fachowe wsparcie przy tworzeniu wniosku i kompletowaniu dokumentacji, a także negocjowaniu korzystnych warunków kredytowania.

Pomoc w spirali zadłużenia

Pamiętaj, że pomoc w spirali zadłużenia okaże się skuteczna wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio szybko zareagujesz. Czas nie działa na Twoją korzyść, a wszelkie opóźnienia w spłacie zobowiązań źle wpływają na zdolność kredytową. Ta z kolei jest niezbędna do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o konsolidację. Bank zawsze przed udzieleniem kredytu, także tego konsolidacyjnego, wnikliwie sprawdza sytuację finansową potencjalnego klienta.

Z tego powodu w razie pojawienia się trudności w spłacaniu zobowiązań nie zaciągaj kolejnych pożyczek. Zamiast tego jak najszybciej zadzwoń, napisz wiadomość mailową lub wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy i skorzystaj z bezpłatnego wsparcia kredytowego.

Oddzwonimy!